Bezpieczne wakacje!

14.06.2017

Przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu z ratownikami WOPR, podczas którego poznały zasady bezpiecznego odpoczynku nad wodą, zagrożenia, które mogą ich spotkać nad wodą oraz podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.

Na stronie internetowej www.wypoczynek.men.gov.pl można znaleźć poradnik bezpiecznego wypoczynku. Ponadto na tej stronie rodzice mogą sprawdzić organizatora wyjazdu na obóz, kolonie i na inne rodzaje wypoczynku .

Również w serwisie  www.bezpiecznyautobus.gov.pl rodzice wpisując numer rejestracyjny pojazdu otrzymają bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dzieci na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową

Dostępny jest również Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12

Dobrze zapamiętać  numery alarmowe WOPR 600 100 100 i górskie numery ratunkowe 985 lub 601 100 300

Zobacz inne imprezy oraz wydarzenia ›