Akademia Aquafresh

Nasze przedszkole wzięło udział w  VII edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”, której głównym celem była profilaktyka stomatologiczna wśród dzieci. Akademia Aquafresh jest obecna w przedszkolach od 2011 roku.

Uczenie dzieci prawidłowego mycia ząbków już od pierwszych lat życia, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania higieny jamy ustnej jest niezbędne w powodzeniu działań profilaktycznych.

Program objęty jest patronatem honorowym Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, głównym Patronem medialnym jest telewizja Polsat Jim Jam. Fundatorzy nagród w konkursach to Agraf Sp. z o.o., PPH Meblotel, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, PPH Wader & Woźniak Sp. z o.o., Trefl S.A., Epee Polska Sp. z o.o., GlaxoSmithKline Sp. z o.o.