Szkolny Ogród Dydaktyczny

WIOSNA

Niestety wysiane do skrzynek sadzonki kwiatów nie utrzymały się. Nasiona astrów, nagietków, słoneczników wysiano w połowie maja bezpośrednio do ziemi na podwyższonej rabacie z tyłu przedszkola

Dzieci pomagały w przepikowaniu mięty, aby rozrosła się w dalszej części rabaty, dosadziły tymianek z rozsady doniczkowej, Przesadziły do ziemi szczypiorek, który wcześnie posiały do skrzynek z ziemią

Na klombie kwiatowym zakwitły pierwsze kwiaty. Można tam spotkać m.in. prymulki, hiacynty, żonkile, tulipany, aksamitki i wiele innych roślin ozdobnych. Dosadzono lawendę, miechunkę, przesadzono część iglaków, które rosły z tyłu przedszkola.

*******

Dzięki pomocy rodziców zakupiono i wspólnie z dziećmi wysiano nasiona kwiatów: astry, nagietki, słoneczniki do skrzynek w celu przygotowania ich do posadzenia w ogrodzie przedszkolnym

Kolejny już rok zakładamy ziołowy ogródek na bocznej nieco osłoniętej od nadmiernego słońca i wiatru rabacie, aby stworzyć jak najlepsze warunku do uprawy ziół. Na razie jest za zimno, ale rabata przygotowana i już kiełkują niektóre zioła posadzone w zeszłym roku.

Przed wejściem do przedszkola znajdują się klomby kwiatowe. Rosną na nim kwiaty o różnym okresie kwitnienia, tak aby przez długi czas stanowiły ich ozdobę. Wczesną wiosną uporządkowano teren i postawiono nowy płot.

Wspólnie z dziećmi podejmujemy próbę stworzenia fragmentu przedszkolnego ogrodu dydaktycznego. Teren do zagospodarowania jest niewielki z uwagi na miejsce potrzebne dużej ilości dzieci do zabawy na terenie ogrodu przedszkolnego.

Nasze przedszkole bierze udział w IV edycji konkursu „Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego” pod hasłem: „Wsi spokojna - wsi wesoła czyli zakątki rustykalne w szkolnym ogrodzie dydaktycznym”, którego organizatorem jest Warmińsko – Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie.